Дрон-камікадзе “Пілум”

Коротке відео-демонстація високої швидкості розгортання комплексу, змонтованого на пікапі.

Особливості та переваги:

  • проста і дешева конструкція
  • малі габарити виробу
  • швидка зборка перед стартом
  • малий інтервал між пусками – не більше 2 хвилин
  • велика дальність застосування – до 50 км
  • велика вага бойової частини – до 4 кг
  • швидкість під час атаки – до 180 км/год

У комплексі застосовується дрон-камікадзе, побудований за тандемной схемою, що спрощує його зберігання і приведення в бойове положення. У перспективі це буде апарат розкладної конструкції зі стартом з транспортно-пускового контейнера – така можливість закладена.

Апарат легко модифікується прямо на місці старту з ударного в розвідувальний, і назад. Також існує версія літака-мішені з високою ЕПР. Мішень може застосовуватися не тільки для тренування розрахунків ППО, але і для введення в оману противника, і розкриття його системи протиповітряної оборони.

Спеціально для комплексу розроблено лінійку швидкозмінних оптичних головок – для ведення денної і нічної розвідки, для атаки заздалегідь виявлених цілей, для пошуку/атаки добре замаскованих важливих цілей, і для використання в якості барожуючого боєприпасу.

В рамках роботи над комплексом розроблена і запатентована унікальна пневматична катапульта – найбільш малогабаритна і скорострільна з усіх відомих на ринку.

“Пілум” має великий відсік під бойову частину. Можна застосовувати як спеціально розроблені бойові частини – осколково-фугасна, кумулятивна, термобарична, так і стандартні боєприпаси – піхотні гранатометні постріли, гранати, толові шашки, пластид, запальні суміші, головні частини авіаційних некерованих ракет С-5 і С-8, і т.д.

Висока швидкість зборки апарату, швидкий старт, малий інтервал між пусками (не більше 2 хвилин), широке застосування мережевих технологій для обміну даними – все це дозволяє використовувати дрони-камікадзе “Пілум” в складі рою дронів для атаки високозахищених об’єктів, прориву системи ППО, знищення важливих цілей.