Пілум

Пілум

Пілум – телекерований літак-снаряд (дрон-камікадзе) з масою бойової частини 2 кг у варіанті з силовою установкою, і 5 кг у варіанті плануючої бомби. Може управлятися оператором, або наводитись на ціль по відомих координатах.

Особливістю апарату є модульна компоновка, яка дозволяє з мінімальними конструктивними змінами використовувати апарат у варіантах наземного (з контейнеру) і повітряного старту (з дрона-носія). В якості носія передбачається використовувати «Велику Химеру».

«Пілум» працює в одному мережевому середовищі за одними і тим же стандартам і протоколам з іншими дронами, що дає можливість використовувати літак-носій в якості ретранслятора сигналів для наведення літака-снаряда на значній відстані від наземної станції.

Апарат побудований за тандемною схемою, яка має найменші розміри при заданій масі корисного навантаження.

Наведення здійснюється за заздалегідь заданими координатами gps, по оптичному зображенню цілі, або комбіновано – в ручному або напівавтоматичному режимах.

Оптична головка пошуку цілі та наведення на ціль може бути фіксованою або гіростабілізованою, керованою, а також денною або нічною, в залежності від розв’язуваних завдань.

Система зв’язку та керування може бути виконана за аналогово-цифровому принципу, якщо не очікується сильної протидії систем РЕБ в зоні дії апарату, або може бути повністю цифрова. У першому випадку забезпечується менша вартість виробу, в другому – більша перешкодозахищеність, шифрування, стійкість до протидії РЕБ.

Уніфікована цифрова система зв’язку і керування може бути побудована на приймально-передавальних модулях, які працюють на різних частотах, із застосуванням різних антен: слабоспрямованих і вузькоспрямованих (із системою стеження за апаратом), що дозволяє організувати зв’язок на різних відстанях в залежності від характеру вирішуваних завдань.

Передача даних однією частотою (цифровий канал) полегшує завдання ретрансляції сигналів від апарату до апарату, і дає можливість побудувати фізично захищений радіорелейний зв’язок із застосуванням вузькоспрямованих антен.

Призначення комплексу

  1. Нанесення ударів по заздалегідь відомих координатах цілей – з наведенням по gps.
  2. Нанесення ударів по заздалегідь відомих координатах цілей – з комбінованим наведенням по gps і по оптичному каналу.
  3. Пошук цілей (баражування) і нанесення ударів по знайденим цілям.
  4. Використання БПЛА «Пілум» в якості повітряної мішені для тренування сил ППО.

Характеристики комплексу

  1. Кількість апаратів в комплексі – 4 або більше, наземна станція – 1, антенний пост – 1.
  2. Вага апарату «Пілум» – до 10 кг. Вага корисного навантаження – до 7 кг.
  3. Крейсерська швидкість польоту – 90 км/год. Максимальна – 110 км/год.
  4. Час польоту – до 30 хвилин.
  5. Радіус дії – 50 км.
  6. Максимальна висота польоту – 2000 метрів.
  7. Дальність радіозв’язку – до 40 км.
  8. Архітектура системи керування і зв’язку – модульна, аналогово-цифрова, або мережева, цифрова.
  9. Екіпаж комплексу – 2 людини.

Переваги комплексу/літака «Пілум»

  1. Простота конструкції, низька вартість.
  2. Велика дальність застосування в порівнянні з аналогами.
  3. Велика вага бойової частини в порівнянні з аналогами.
  4. Різноманітність оптичних засобів пошуку цілей і наведення на ціль, що дозволяє використовувати апарат для виконання різних завдань з найкращим співвідношенням ефективність/вартість.
  5. Низька ЕПР літака «Пілум», повна відсутність теплового сліду, низький рівень шуму.
  6. Малий час розгортання комплексу – збірка літака займає не більше 3 хвилин.
  7. Місткий відсік для бойового навантаження дозволяє застосовувати різні типи бойової частини – термобаричну, осколково-фугасну, кумулятивну.
  8. Велика вага бойового навантаження підвищує ефективність застосування літака-камікадзе.
  9. Цифрова система зв’язку підтримує мережеву інфраструктуру, що дозволяє використовувати апарат в єдиній повітряний мережі керування та обміну даними (т.зв. «ройові технології»).
  10. У цифровому варіанті передача сигналів керування, телеметрії і відеоінформації проводиться в одному каналі, що дає можливість використовувати одну антену, спрощує можливість ретрансляції даних, дозволяє застосувати mesh-технології, і організовувати фізично закриті канали зв’язку з вузькоспрямованими антенами.
  11. Можливе використання прив’язного дрона-ретранслятора сигналів для збільшення дальності застосування БПЛА «Пілум».
Корисне навантаження
2 кг
Крейсерська швидкість
100 км/год
Час польоту
30 хв
Дальність польоту
50 км